24 червня на базі факультету комп’ютерних інформаційних технологій (ФКІТ) відбулася щорічна презентація робіт учасників ІТ-шкіл факультету. Захід супроводжувався зустріччю з представниками провідних ІТ-компаній Тернополя та проводиться вже дев’ятий рік поспіль.
Активну участь в оцінюванні та обговоренні робіт учасників взяли запрошені представники ІТ-спільноти, зокрема керівниця ГО «Тернопільський ІТ Кластер» Катерина Михайліді та представниця Future Processing Ukraine Тетяна Клименко.
До заходу також долучилася минулорічна переможниця конкурсу Соломія Марчук, яка подякувала організаторам та представникам ІТ-компаній за надану можливість представити свої наукові результати, а також поділилася своїми враженнями від поїздки та виступу з науковою доповіддю на Міжнародній конференції АСІТ-2025, яка відбувалася у вересні 2025 року в м. Шибеник (Хорватія) .
Із вступним словом перед учасниками та запрошеними гостями виступили заступник декана ФКІТ з наукової роботи Сергій Кулина, запрошені гості Катерина Михайліді та Тетяна Клименко.
Захід став доброю нагодою для випускників закладів загальної середньої освіти продемонструвати знання та навички, здобуті під час навчання в ІТ-школах ФКІТ. Учасники представили власні проєкти, що охоплювали різні напрями інформаційних технологій, засвідчивши високий рівень підготовки, самостійності та креативного підходу.
Всі присутні мали змогу оцінити потенціал майбутніх фахівців, поспілкуватися зі учасниками та обговорити можливості подальшої співпраці. Керівник ГО «Тернопільський ІТ Кластер» Катерина Михайліді зазначила: «Такі зустрічі є надзвичайно важливими для налагодження зв’язків між освітніми закладами та бізнесом, а також для працевлаштування талановитої молоді».
Після презентацій представники ІТ-компаній визначили переможців конкурсу:
І місце – Овчарова Аріна за наукову роботу «Функціональна адаптивна роботизована інтерактивна система (ФАРІС)», науковий керівник – к.т.н., доцент Олег Заставний;
ІІ місце – Корзников Віталій за наукову роботу «Вебплатформа для вивчення термінів з кібербезпеки CS Learning Hub»,науковий керівник – д.т.н., професор Василь Яцків;
ІІІ місце – Матвієшин Владислав та Будівський Степан за наукову роботу «ГромадаДІЄ» науковий керівник – доктор філософії (PhD) Андрій Юшко.
Не менш гідно були представлені роботи Дордюка Богдана на тему «Система моніторингу та прогнозування параметрів мікроклімату», науковий керівник – к.т.н., доцент Олег Піцун, а також Сюлковської Христини на тему «SmartClimate Twin: система моніторингу та керування кліматом», науковий керівник – к.т.н., доцент Олександр Осолінський.
Учасники були нагороджені цінними призами від ІТ компаній, запрошені на навчання на спеціальності ФКІТ згідно обраних тем досліджень та мають можливість представити результати своїх досліджень на міжнародній науково-практичній конференції ACIT-2026.
Захід пройшов в атмосфері активного обміну ідеями, досвідом та професійними порадами. Наприкінці представники ІТ-компаній виступили із заключними словами, підкресливши високий рівень підготовки учасників і їхню готовність до викликів сучасного ІТ-ринку.
Дякуємо учасникам та їх науковим керівникам за цікаві та актуальні дослідження, а представникам ІТ компаній – за цінні подарунки та рекомендації.














