Нещодавно на розширеному засіданні кафедри кібербезпеки Західноукраїнського національного університету відбулося обговорення проєктів освітніх програм першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти спеціальності «Кібербезпека та захист інформації». До обговорення були залучені стейкхолдери, представники інших вищих навчальних закладів та студентів спеціальності «Кібербезпека та захист інформації» ЗУНУ.
Засідання проходило у змішаному форматі, що дозволило залучити широке коло учасників. Проєкти освітніх програм під час зустрічі були презентовані завідувачем кафедри кібербезпеки доктором технічних наук, професором Василем Яцківим.
У ході обговорення ґрунтовні рекомендації щодо змістового наповнення освітніх програм надали представник SoftServe, кандидат технічних наук, доцент Дмитро Узун та випускниця освітньої програми «Кібербезпека», представниця Департаменту кіберполіції в Хмельницькій області Софія Заремба (Цезарук).
Не менш ґрунтовними та конструктивними були рекомендації від випускника освітньої програми «Кібербезпека», гаранта ОПП «Кібербезпека та захист інформації» Хмельницького національного університету, кандидата технічних наук, доцента Віктора Чешуна.
Власні думки та цікаві ідеї щодо організації освітнього процесу, забезпечення його відповідності пріоритетам розвитку України, підвищення мотивації до навчання озвучили здобувачі та випускники першого (Алессандро Царьков, Олександр Цубера, Микола Нетребяк), другого (Анастасія Гнатюк, Дмитро Карпець) та третього (Олег Момотюк, Михайло Голембйовський) рівнів вищої освіти.
Під час засідання відбулася жвава та конструктивна дискусія щодо змісту та структури освітніх програм, оприлюднених на офіційному сайті університету, а також відповідності освітніх компонентів сучасним вимогам суспільства.
Особливу увагу було приділено відповідності змісту освітньої програми для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти до програми Єдиного державного кваліфікаційного іспиту.
За підсумками обговорення колектив кафедри сформував низку пропозицій, які стануть основою для подальшої модернізації та вдосконалення освітніх програм. Їх імплементація дозволить суттєво підвищити якість підготовки фахівців з кібербезпеки та сформувати у випускників необхідні компетентності для успішної професійної реалізації в сучасних умовах.